Повітряно-водяні теплові насоси витягують енергію з навколишнього повітря.


Вони всмоктують зовнішнє повітря і, вивільняючи тепло за допомогою фреонового циклу, роблять його доступним для цілей обігріву. Охолоджений повітря вивільняється у зовнішню среду. Повітряно-водні теплові насоси ефективно працюють із зовнішнім повітрям при температурах до -20 °C.

Для теплових насосів "Повітря/вода" не потрібна криниця або земельна ділянка, для них необхідний тільки майданчик для встановлення зовнішнього модуля.


Тепловий насос "Повітря/вода" конструктивно являють собою або один блок тільки з одним зовнішнім модулем, або багатоблокову систему. Багатоблокова система складається із зовнішнього та внутрішніх модулів. Насоси "Повітря/вода" не потребують переоснащення або окремих площ. Тому вони ідеально підходять для модернізації існуючих опалювальних установок. Системи з насосами "Повітря/вода" можна легко доповнювати, наприклад, сонячними панелями та конденсаційними котлами. Такі насоси вважаються найдешевшим варіантом для придбання, однак вони мають порівняно низьку продуктивність.